Zatrudnienie i Pobyt cudzoziemca w Polsce

Legalizacja Dokumentów

Legalizacja dokumentów przez Internet

Bez zbędnych formalności i wizyty w urzędzie złóż wniosek online. Legalizacja dokumentów przez internet w 1-2 dni, dostawa pocztą lub kurierem. Zamów legalizację / apostille w MSZ następujących dokumentów:

Legalizacja dokumentów przez Internet

Apostille w MSZ

Apostille dokumentów stosuje się w przypadku dokumentów przetwarzanych w Państwa należących do tzw. konwencji Haskiej umożliwiającej międzypaństwowy obieg dokumentów. Dokumentu opatrzonego klauzulą Apostille nie trzeba poświadczyć w ambasadzie danego państwa. W państwa należących do konwencji dokumenty takie są uznawane jako uwierzytelnione i prawdziwe. Do państw można zaliczyć wszystkie kraje UE w tym Czechy, Słowacja, Szwecja, Norwegia, Szwajcaria, Finlandia, Austria, Niemcy, Francja, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Rumunia, Horwacja, Włochy, Węgry, Luksemburg, Litwa, Łotwa oraz Rosja, Ukraina, USA.

Legalizacja dokumentów wymagana jest dla krajów nie należących do konwencji i w tym przypadku zalegalizowany dokument należy dodatkowo poświadczyć w ambasadzie. Do krajów w których stosuje się legalizację należą m.in. Chiny, Korea Północna, Arabia Saudyjska, Iran, Irak, Kanada.

Przewiń do góry